Tip na výlet, levná dovolená - Klášter Želiv, velikonoční svátky jara jako v pohádce....

09.03.2010 12:03

Želiv – Týdenní dovolenou o Velikonocích mohou lidé prožít v klášteře v Želivě. Premonstráti zdejšího kláštera připravili pro návštěvníky pestrý týden, který chce kromě duchovního programu a možnosti odpočinku nabídnout také atraktivní noční prohlídku a výlety do okolí. Poté, co klášter představil na svém webu záměr nabídnout rodinám levnější alternativu k pobytu na horách, se hlásí první zájemci z celé republiky.

Klášter Želiv 

„Přes hlavní sezónu v létě si k nám cestu nachází čím dál více rodin i jednotlivců a tak jsme se rozhodli využít velikonoční svátky jako další příležitost pro kohokoli, kdo chce strávit jarní dovolenou trochu jinak. Hlavním smyslem je příjemně strávený čas, kdy se člověk zastaví a obnoví ztracenou energii,“ přibližuje provizor kláštera Jáchym Jaroslav Šimek.

Pro návštěvníky je připravené ubytování přímo v barokních prostorách kláštera. Týdenní program je ideální příležitostí nejen pro rodiče s dětmi, které nechtějí trávit velikonoční prázdniny ve městě, ale v příjemném a klidném prostředí na Vysočině. Svůj pobyt mohou jednotlivci i skupiny spojit s výlety do okolí po stezkách kolem vodní nádrže, nočními prohlídkami klášterního komplexu a připraveným programem.

„Velikonoční program začíná už na Květnou neděli 28. března a pokračuje pak následujícím velikonočním týdnem. Po celou dobu jsou pak připravené jedna až dvě akce denně,“ vysvětluje správce kláštera František Marek.

Želivský premonstrátský klášter se zařadil na začátku února mezi národní kulturní památky a v posledních měsících se stává vyhledávaným místem nejen pro věřící, ale také pro manažery nebo známé osobnosti, kteří si sem jezdí aktivně odpočinout.

 

Kontakt a více informací : www.zeliv.eu

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 23.09.2023

Svátek má Berta

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz