O nás

Odpovědi na otázky – proč hruška, proč jsme tady, jak přemýšlíme a uvažujeme.

Green Pear – Zelená Hruška v záhlaví nového webu je velice důležitým prvkem, který napovídá o charakteru pozitivního zaměření stránek. Látky obsažené v hruškách totiž podporují v našem těle tvorbu takzvaného hormonu štěstí – dobré nálady. Jsou zelené, ekologické a svěží jako naše názory. Právě pozitivní vnímání okolního světa je tématem tohoto webu.

Naše pozornost je zaměřena na hlavní město Praha a život v něm. Obsahová struktura stránek je otevřenou záležitostí. Určitě bychom si přáli, aby se zde objevovaly informace a tipy o věcech, které dělají život příjemným a ještě příjemnějším. Hlavní část je orientovaná na možnosti využití volného času.

Náš pohled na svět je optimistický.

Optimismus není nemoc, ale skvělá vlastnost, která nám napomáhá v životě překonávat překážky zdánlivě i nepřekonatelné. Za nejdůležitější asi považujeme včas si uvědomit, že život je příliš krátký na to, abychom z něj promarnili byť jediný okamžik. Život se má vychutnávat plnými doušky, ovšem přiměřeně a přirozeně. Nenechme se pohltit civilizačními nesmysly, které se na nás valí ze všech stran – reklama, bulvár, senzace – naučme se tok informací filtrovat. Přirozené chování, kdy se řídíme vlastním rozumem, nám dává šanci na život aktivní, plný příjemných a hodnotných zážitků.

Uznávejme obecné hodnoty – slušnost, spolehlivost, přátelství a lásku. Nepatlejme se v malichernostech, nestojí nám to za to. Vnímejme okolní svět takový, jaký je. Není černobílý, ale krásně barevný. A jakou barvu máme my - ani zelenou, ani červenou, ale přirozenou. Nejsme příznivci extrémních pohledů na svět, život je o kompromisech. Naučme se naslouchat svému okolí a nebuďme k němu lhostejní, ale také nebuďme přehnaně charitativní. Važme si svého zdraví a neodvracejme se od těch, kteří takové štěstí neměli.

Chraňme si své soukromí, ale neuzavírejme se světu. Naopak vnímejme tu krásu, která je kolem nás, mějme oči dokořán a podněty nasávejme celým povrchem těla. Nenechme se zaslepit penězi, i když koruny jsou skvělou záležitostí a je fajn, když je máme v kapse. Přispívají určitě k dobré životní náladě, alenejsou v životě tím nejdůležitějším.

Pružná – gumová struktura

Prague Tip – Praha Tip, by měly být obecně společensky prospěšné stránky, sestavené z tipů, referencí a názorů. Nejsou určitě ideálním vyhledávačem, plní jiný účel. Potkávají se zde věci, které spolu zdánlivě nesouvisí. Všímáme si drobností, ale na druhé straně i velkolepých projektů. Ekologie, auta, zdravý životní styl, umění, kultura, cestování, ale třeba i záležitosti, u kterých se trochu červenáme. Chceme být inspirativní s širokým spektrem názorů. Chceme vidět věci v souvislostech a zajímají nás náměty, za kterými se skrývá určitý příběh.

A na závěr?

Pokud máte potřebu nám napsat, budeme jedině rádi. Můžete nám posílat tipy a náměty, které Vás zaujaly. Rádi je zveřejníme, pokud nebudou propagovat záležitosti násilí, pornografie, hazardu a věci morálně zvrhlé a odporné. Neradi bychom také uveřejňovali i věci notoricky známé, tudíž pro nás nezajímavé. Uveřejnění dobrých tipů je bezplatné, s výjimkou těch, které mají komerční podtext. Pro názornost: kytky, zvířátka, kultura neplatí – hospody, auta, obchody, něco málo zaplatit musí.

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 20.07.2024

Svátek má Ilja

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz