O nás

Odpovědi na otázky – proč hruška, proč jsme tady, jak přemýšlíme a uvažujeme.

Green Pear – Zelená Hruška v záhlaví nového webu je velice důležitým prvkem, který napovídá o charakteru pozitivního zaměření stránek. Látky obsažené v hruškách totiž podporují v našem těle tvorbu takzvaného hormonu štěstí – dobré nálady. Jsou zelené, ekologické a svěží jako naše názory. Právě pozitivní vnímání okolního světa je tématem tohoto webu.

Naše pozornost je zaměřena na hlavní město Praha a život v něm. Obsahová struktura stránek je otevřenou záležitostí. Určitě bychom si přáli, aby se zde objevovaly informace a tipy o věcech, které dělají život příjemným a ještě příjemnějším. Hlavní část je orientovaná na možnosti využití volného času.

Náš pohled na svět je optimistický.

Optimismus není nemoc, ale skvělá vlastnost, která nám napomáhá v životě překonávat překážky zdánlivě i nepřekonatelné. Za nejdůležitější asi považujeme včas si uvědomit, že život je příliš krátký na to, abychom z něj promarnili byť jediný okamžik. Život se má vychutnávat plnými doušky, ovšem přiměřeně a přirozeně. Nenechme se pohltit civilizačními nesmysly, které se na nás valí ze všech stran – reklama, bulvár, senzace – naučme se tok informací filtrovat. Přirozené chování, kdy se řídíme vlastním rozumem, nám dává šanci na život aktivní, plný příjemných a hodnotných zážitků.

Uznávejme obecné hodnoty – slušnost, spolehlivost, přátelství a lásku. Nepatlejme se v malichernostech, nestojí nám to za to. Vnímejme okolní svět takový, jaký je. Není černobílý, ale krásně barevný. A jakou barvu máme my - ani zelenou, ani červenou, ale přirozenou. Nejsme příznivci extrémních pohledů na svět, život je o kompromisech. Naučme se naslouchat svému okolí a nebuďme k němu lhostejní, ale také nebuďme přehnaně charitativní. Važme si svého zdraví a neodvracejme se od těch, kteří takové štěstí neměli.

Chraňme si své soukromí, ale neuzavírejme se světu. Naopak vnímejme tu krásu, která je kolem nás, mějme oči dokořán a podněty nasávejme celým povrchem těla. Nenechme se zaslepit penězi, i když koruny jsou skvělou záležitostí a je fajn, když je máme v kapse. Přispívají určitě k dobré životní náladě, alenejsou v životě tím nejdůležitějším.

Pružná – gumová struktura

Prague Tip – Praha Tip, by měly být obecně společensky prospěšné stránky, sestavené z tipů, referencí a názorů. Nejsou určitě ideálním vyhledávačem, plní jiný účel. Potkávají se zde věci, které spolu zdánlivě nesouvisí. Všímáme si drobností, ale na druhé straně i velkolepých projektů. Ekologie, auta, zdravý životní styl, umění, kultura, cestování, ale třeba i záležitosti, u kterých se trochu červenáme. Chceme být inspirativní s širokým spektrem názorů. Chceme vidět věci v souvislostech a zajímají nás náměty, za kterými se skrývá určitý příběh.

A na závěr?

Pokud máte potřebu nám napsat, budeme jedině rádi. Můžete nám posílat tipy a náměty, které Vás zaujaly. Rádi je zveřejníme, pokud nebudou propagovat záležitosti násilí, pornografie, hazardu a věci morálně zvrhlé a odporné. Neradi bychom také uveřejňovali i věci notoricky známé, tudíž pro nás nezajímavé. Uveřejnění dobrých tipů je bezplatné, s výjimkou těch, které mají komerční podtext. Pro názornost: kytky, zvířátka, kultura neplatí – hospody, auta, obchody, něco málo zaplatit musí.

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 12.04.2024

Svátek má Julius

Citát pro dnešní den

Není strašné, když se naše sny nenaplní, ale když vůbec nesníme.

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz