Vlak na Dobříš - tip na výlet, v čele vlaku pojede parní lokomotiva z roku 1917

11.04.2010 21:53

V sobotu 22.května vyjede z nádraží Praha Braník parní lokomotiva řady 434.2186 z roku 1917 v čele historického vlaku do Dobříše. Vlak zastaví ve stanicích Praha Zbraslav, Vrané nad Vltavou, Měchenice, Čísovice, Mníšek pod Brdy a Malá Hraštice.

Vlak na Dobříš

Doba potřebná pro doplnění vody do parní lokomotivy v ŽST Měchenice bude vyplněna písničkami skupiny DIXIE STARS Honzy Kašpara. Po příjezdu do žel. stanice Dobříš ve 12.24 hod. je v prosto-rách nádraží připraven koncert skupin VLAK NA DOBŘÍŠ a ELDORADO.

Kromě koncertu na dobříšském nádraží je možno navštívit dobříšský zámek s galerii, unikátními interiéry a překrásnou francouzskou zahradou. Pro cestující parního vlaku je připravena sleva 50% na vstupence do zámku a do zahrady bude vstup zdarma. Na zámku je expozice s výstavou historických motocyklů na kterou je po předložení jízdenky z parního vlaku rovněž vstup zdarma. V centru města Dobříše se konají tradiční MÁJOVÉ SLAVNOSTI. Mezi nádražím – zámkem a centrem města bude zavedena bezplatná kyvadlová autobusová doprava.

Ve 14.00 se parní vlak vydá na výletní jízdu z Dobříše do Malé Hraštice a zpět.  Návrat do Prahy je plánován v 17:08 hod. s odjezdem z Dobříše v 15.35 hod. Tradičně bude v soupravě parního vlaku zařazen i bufetový vůz. Připraveno je pamětní razítko.
 

Bližší informace obdrží zájemci na tel. 972 228 853 a 972 228 101. www: parnijizdy.ic.cz E-mail : pavlik@zst.cd.cz. Předprodej jízdenek a místenek bude zahájen od 23.dubna v osobní pokladně na nádraží Praha Braník denně od 7 do 18 hodin. Rezervace jízdenek není možná.

Podrobnější informace : www.parnijizdy.ic.cz

 

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 06.10.2022

Svátek má Hanuš

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz