Doprava v Praze - Společnost ABS Jets poprvé v Česku představila luxusní vzdušné taxi Phenom 300

02.12.2010 13:46

Praha – Přední tuzemský operátor  a broker soukromých tryskáčů, společnost ABS Jets, představila v pondělí v pražské Ruzyni zbrusu nové vzdušné aerotaxi. Původem brazilským strojem Phenom 300, který je zatím jediným exemplářem svého druhu v České a Slovenské republice, reaguje na výrazně rostoucí poptávku po cestování business jetem.  

Phenom 300

Společnost ABS Jets je v České a Slovenské republice průkopníkem v oboru soukromé letecké přepravy. Již v květnu letošního roku představila v Čechách menšího sourozence, čtyřmístný model Phenom 100. „Důvodem, proč jsme v Praze zorganizovali přehlídku nového modelu Phenom 300, je vysoká poptávka našich zákazníků. Zejména korporátní klienti mají seriózní zájem o pořízení tohoto výjimečného stroje,“ říká Vladimír Peták, generální ředitel a člen představenstva ABS Jets.

Pořizovací cena začínající na 8,8 mil. USD, kapacita až 10 cestujících a především průměrné provozní náklady na 1 letovou hodinu okolo 1 000 USD dělají z Phenom 300 v očích korporátní klientely zajímavou alternativu ke klasickým charterovým letům s aerolinkami. „Například náklady na cestu šestičlenné delegace do Bruselu činí v případě letu vlastním letadlem 5.000 USD. Pro srovnání, nejlevnější charterové letenky v business class přijdou na 10 000 USD,“ vypočítává Peták.

Kompaktní proudový business jet Phenom 300 je produktem brazilského výrobce Embraer. Oblibu si získává zejména pro velmi dobrý poměr cena – výkon. Díky tomu se očekává, že bude také hojně využívaný jak v korporátní přepravě, tak i pro charterové lety.

V luxusním interiéru s důrazem na komfort a ergonomii, vyvinutém ve spolupráci se značkou BMW, může pohodlně cestovat až 10 pasažérů. Výjimečná je zejména velikost zavazadlového prostoru – zatímco konkurenční modely od výrobců Citation (CJ3 nebo Encore) či Hawker 400XP nabízejí zhruba 750 – 1 500 litrů, Phenom 300 bez problémů pojme 2 110 litrů zavazadel. Cestovní rychlost stroje je 0,78 Mach (931 km/h) s doletem 3 650 km.

Dynamický rozvoj trhu ve střední Evropě
Z pohledu privátní letecké přepravy jsou kromě USA největšími trhy zejména Německo, Francie a Velká Británie. „Region střední a východní Evropy však patří k vůbec nejrychleji se rozvíjejícím novým trhům. Česká republika je přitom leaderem v regionu a zájem o soukromou leteckou přepravu zde již několik let za sebou výrazně stoupá,“ dodává Vladimír Peták. Zatímco před 5 lety tvořilo klientelu soukromých tryskáčů zhruba 5-7 % Čechů, dnes je jejich podíl již více než 20 %.

ABS Jets, a.s., K Letišti – Hangar C, Prague Ruzyně Airport 161 00 Prague 6, Czech Republic / www.absjets.cz

Autor: TZ: ABS Jets, a.s.,

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 06.06.2023

Svátek má Norbert

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz