Dejvické divadlo pro Helppes – Příběhy obyčejného šílenství, 3. 6. 2009

24.03.2009 17:20

Motto: „Většina lidí je v agónii a je na tom tak mizerně, že radši riskuje další agónii, než aby se pokoušeli čelit svojí stávající životní situaci.“ (Charles Bukowski)

Dejvické divadlo pro Helppes – Příběhy obyčejného šílenství, 3. 6. 2009

DIVADLA PRO HELPPES

Upozorňujeme na mimořádnou akci

Výtěžek bude věnován občanskému sdružení HELPPES
na podporu výcviku asistenčních psů pro handicapované občany.

Do projektu se velmi ochotně a s nadšením zapojilo pět pražských divadel – Dejvické divadlo, divadlo Komedie, Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, divadlo Kašpar a divadlo Ungelt.

Všechna tato divadla odehrají v průběhu měsíce května jedno divadelní představení ve prospěch přípravy, výcviku a předání asistenčních, státem nedotovaných psů.

Spolu se zástupci všech zúčastněných divadel zveme srdečně diváky na skvělá představení – každé divadlo hraje ve prospěch našeho projektu jedno ze svých aktuálních top představení.

Všem zúčastněným divadlům, jejich vedení, pracovníkům a hercům moc, moc děkujeme, zejména jménem čekatelů na asistenční pejsky, protože výtěžky těchto benefičních představení pomohou lidem s postižením na zlepšení jejich cesty k nezávislosti a soběstačnosti.

 http://helppes.cz/

Petr Zelenka / PŘÍBĚHY OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ
Příběh člověka, který se rozhodl brát šílenství okolního světa jako inspiraci

Hrají: Ivan Trojan, Nina Divíšková, Miroslav Krobot, Lenka Krobotová / Simona Babčáková, Jiří Ornest, Zdeňka Žádníková Volencová, Martin Myšička, Jana Holcová, Klára Melíšková / Petra Špalková, Klára Lidová, Pavel Šimčík, Jaroslav Plesl
Scéna: Martin Chocholoušek (Dejwitz), kostýmy: Jaroslava Pecharová, choreografie: Klára Lidová
Režie: Petr Zelenka

 Příběhy obyčejného šílenství nejspíše splňují kritéria černé komedie. Je to příběh o vztazích mezi lidmi, hodně o lásce, ale také o šílenství, které nás obklopuje a jediné, co se s tím dá dělat, je brát ho jako inspiraci.

Hlavním hrdinou je pětatřicátník Petr, který se podle slov své matky ocitá „na pořádném rozcestí„. Po rozchodu se svou dívkou Janou se pokouší všemi možnými způsoby ji získat zpět. O pomoc žádá kamaráda Mouchu, majícího se ženami, které ho opustily, bohaté zkušenosti, a proto se věnuje různým druhům svérázného sebeukájení. Moucha Petrovi samozřejmě nemůže poradit nic tradičně normálního. Buď se nechá k Janě odeslat jako balík, nebo zvolí jiný rituální způsob, v němž důležitou roli hrají Janiny ustřižené vlasy. Tím, že opilý Petr omylem ve spánku ostříhá nic netušící tetu Janina nového přítele, se zařadí mezi ostatní více či méně vyšinuté postavy celé hry. Každá si nese svou úchylku. Mouchovi obživne figurína z obchodního domu, Petrův šéf se mu svěří se svou zálibou v malých chlapcích, sousedi zase nutně potřebují, aby se na ně „při tom“ někdo díval, což Petr za úplatu činí. Otec, moderátor totalitních týdeníků se zamiluje do mladé sochařky, ale také si obléká šaty své ženy, aby se do ní vcítil. Matka, posedlá dárcovstvím krve a touhou informovat syna o dění ve světě tím, že ho zahrnuje haldami novinových výstřižků, je nakonec jediná, a kdo regulérně zešílí a skončí v blázinci.

Dejvické divadlo o.p.s., Zelená 1084/15 a, Praha 6, 160 00,

http://www.dejvickedivadlo.cz/

O divadle: před oponou za oponou

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Příběhy obyčejného šílenství


Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 21.06.2024

Svátek má Alois

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz