Dejvická pobočka Městské knihovny v Praze v novém

08.09.2009 22:01

Praha (Pressweb) – 10. září 2009 se čtenářům znovu otevřou dveře dejvické pobočky Městské knihovny v Praze (MKP). Přijít si do ní mohou pro dobré čtení, na internet nebo ji využít jako klidné místo pro studium či posezení. Knihovna Dejvice je umístěna v novostavbě Národní technické knihovny v Technické ulici 6 v jednom z jejích zakulacených rohů. Své místo tam nalezla díky vstřícnosti ředitele NTK Ing. Martina Svobody a úřadu městské části Praha 6.

Dejvická pobočka Městské knihovny v Praze v novém

Prostor o rozloze 930 m2 je zaplněn asi padesáti tisíci svazky knih, časopisy, počítači, ale potkáte tu také devět plastových psů. Nabídka knih je doplňována tak, aby si vybral opravdu každý. Od čtenářů detektivek, přes zahrádkáře, motoristy, chovatele morčat, až po ty, kteří dávají přednost dobré české i světové beletrii. Nechybí ani kvalitní mapy pro cestovatele, knihy do ucha pro ty, kteří ještě číst neumějí, nechtějí nebo nemohou, a samozřejmě zdarma připojení na internet. Na své si přijdou i děti – kromě knížek a už zmíněných plastových psů na ně čeká také skrýš, místo, kam se dá s knihou ukrýt před světem.

Dejvická pobočka MKP je zvláštní nejen svojí architekturou, ale také otevírací dobou. Společně s maličkou knihovnou Hradčany má jako jediná v síti MKP otevřeno i v pondělí – PO 12:00 – 19:00, ÚT – PÁ 9:00 – 19:00, SO 10:00 – 17:00. Součástí služeb je také agenda spojená s opencard, o kterou si zde můžete požádat nebo si ji vyzvednout. A také ji použít jako čtenářský průkaz.

Knihovna je místo otevřené každému – do knih, časopisů a na internet se může přijít podívat kdokoli i bez platného čtenářského průkazu. Pokud ale zatouží půjčit si některou z knih domů, je třeba se do knihovny zapsat. Přestěhováním a přechodem na počítačový výpůjční systém se pobočka Dejvice stala další automatizovanou knihovnou v síti Městské knihovny v Praze a je v ní možné využít plastový čtenářský průkaz vydávaný MKP nebo kartu opencard.

Větší prostor a nové vybavení umožňují knihovně rozšířit nabídku kulturních aktivit pro dospělé i děti. Ty si mohou od října do knihovny přijít zahrát karetní hru Magic, pro dospělé jsou na listopad přichystána zajímavá setkání. Spisovatelka Eva Kantůrková přijde vyprávět o jejích knihách, cyklocestovatelé Lucie Kovaříková a Michal Jon posluchače zavedou na cestu do Francie se psem Ernestem a Jiří Dědeček vystoupí v autorském poetickém večeru.

Putování dejvické knihovny za lepšími prostory, které trvalo bezmála 120 let, končí v novostavbě Národní technické knihovny a prostoru plně odpovídajícímu požadavkům na knihovnu 21. století. Věříme, že knihovna přiláká návštěvníky nejen nabídkou knih, ale také jedinečnou architekturou ateliéru Projektil Architekti.

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Buďte první kdo okomentuje tento tip

 
moc pěkné
jo jo moc pěkné
zdeněk
20.09.2009 10:25
moc
jo jo jo
eliška
20.09.2009 10:26

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 08.08.2022

Svátek má Soběslav

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz