Knihkupectví Havana - Vánoční dárek, Prostopášný modlitební mlýnek

22.11.2010 10:22

Arto Paasilinna ( nar. 20. Dubna 1942 ) je nejpopulárnější současný finský spisovatel. Paasalinnovy romány jsou oblíbené nejenom ve Finsku, ale i v řadě dalších evropských zemí hlavně proto, že Paasalinna sice píše o vážných věcech, ale píše o nich čtivě, lehce a humorně.

Prostopášný modlitební mlýnek

Česky dosud vyšly jeho romány Zajícův rok, Stará dáma vaří jed, Chlupatý sluha pana faráře, Les oběšených lišek, Autobus sebevrahů, Vlčí léto laponského mlynáře. Krátká paměť pana rady a Syn boha hromovládce.

Prostopášný modlitební mlýnek začíná na skále vyčnívající z Baltského moře. Hrdinové, svérázný vynálezce Kalle Homanen a jeho kamarád, nezaměstnaný Lauri Lonkonen se pak dostávají na mnoho podivuhodných míst – do indického Dillí ( prodávají  patent na modlitební  mlýnek, univerzální přístroj ke spáse lidstva), do Číny a do Tibetu, na laponské jezero Inari a také na podzimní knižní veletrh do Havlíčkova Brodu, který autor před několika lety navštívil. Prostopášný modlitební mlýnek je veselá optimistická kniha- kdo se nebojí podaří se mu všechno na světě.    

Prostopášný modlitební mlýnek ješte dnes:

Knihkupectví Havana – malý obchod s velkou duší. Tomkovo knihkupectví vám každý týden přináší tip na nové knihy. Objednávejte si nové knížky u svého knihkupce na čísle 281 866 125

Knihkupectví Havana – Martin Tomek
Mochovská 38
Pavilon Havana ( přímo u metra Hloubětín)
190 00 Praha 9

 

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz