B.B. King – „Beale Street Blues Boy“, derniera? v Praze

22.03.2009 10:43

Tak tenhle báječný černý chlapík, živý recept na dlouhověkost se objeví za nedlouho v Praze. Prý, možná už naposledy, možná že ne, ale můžeme o tom, alespoň spekulovat.

B.B. King – „Beale Street Blues Boy“, derniera? v Praze

Jisté však je, že ho uvidíme vystupovat 15.července 2009 v Tesla aréně. V Čechách není poprvé, v devadesátých letech se v Praze objevil hned několikrát. O úspěchu jeho předešlých návštěv se nedá pochybovat. Král, který nikdy nesundal korunu, hovoříme o člověku, který se stal jedním z nejuznanějších bluesových umělců všech dob.

Zpíval a rozdával spontálnní radost již v době, kdy mnozí z nás ještě nebyli ani v myšlenkách rodičů. V padesátých letech vzniká mnoho nezapomenutelných hitů. V krátkosti připomínáme některé z těch nejznámějších, jako například: You Know I Love You, Woke Up This Morning, Please Love When My Heart Beats like a Hammer, „Whole Lotta Love, Bad Luck, Sweet Little Angel, On My Word of Honor.

Čtyřiaosmdesá­tiletý „ klučina" nic neztratil ani dnes na svém kouzlu, jenom zmoudřel a dozrál, stále z něho srší neutuchající proud energie. Máme se opravdu skutečně na co těšit, jeho návštěva je právě jeden z těch neopakovatelných momentů, který bychom si neměli nechat ujít.

Reiley B. King  ( B.B. King) se narodil 16.září 1925 ve státě Mississippi v USA

               

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

B.B.King


Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 21.06.2024

Svátek má Alois

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz