Besední speciál - Precedens feat. Bára Basiková a Petr Kolář & Lili Marlene, pondělí 29.11.2010

23.11.2010 23:04

Romantika, chlad a ironie. Tyto prvky spojuje skupina Precedens, jež dala české populární hudbě zpěvačku Báru Basikovou a se kterou vystupoval také Jan Sahara Hedl nebo Petr Kolář.

Bára Basiková a Petr Kolář & Lili Marlene

Skupinu Precedens založili klávesista Martin Němec a zpěvák a kytarista Jan Sahara Hedl v roce 1982. Nejprve pod názvem Duševní hrob vydávají kazety. Na nich je ke slyšení i baskytarista Petr Kohut. Poté co do kapely přichází bubeník Mirek Ali Horáček začínají koncertovat už pod názvem Precedens. Zakrátko do kapely nastupuje zpěvačka Bára Basiková. Toto období je zachyceno na kazetě Co nám zbejvá ( v reedici vychází v roce 1991 na CD,LP). V roce 1984 odchází Sahara a leaderem se stává Martin Němec. Basiková začíná od roku 1985 zpívat i ve Stromboli. V roce 1987 vychází Precedensu první LP Doba ledová v sestavě: Martin Němec, Bára Basiková, Ladislav Brom (g), Petr Kohut (bg), Luboš Lívanec (key) a Mirko „Ali“ Horáček (dr)…

Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce, který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která mimo jiné slavila před časem úspěch u publika i kritiky při koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad začátku minulého století se současnými trendy elektroniky a rocku.


MALOSTRANSKA BESEDA
Malostranske namesti 21
118 00 Praha 1

e-mail: kralovsky@malostranska-beseda.cz
web: www.malostranska-beseda.cz

Autor: TZ:Malotranská beseda

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 21.06.2024

Svátek má Alois

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz