Jaroslav Svěcený – na Chodově zahrají housle z trezoru

16.07.2009 22:46

300 let staré mistrovské housle ožijí v rukou Jaroslava Svěceného 28. července na jediný večer během festivalu Tóny Chodovské tvrze na nádvoří gotické vodní tvrze na Chodově.

Jaroslav Svěcený – na Chodově zahrají housle z trezoru

Festival trvá od 21. do 29. července. Pod programovou taktovkou houslisty Jaroslava Svěceného se na nádvoří Chodovské tvrze vystřídají Radim Hladík, Michal Dvořák, Lubomír Brabec, Jitka Zelenková nebo Svěceného teprve 15 let stará dcera Julie jako talentovaná houslistka a řada dalších hudebních hostů.

První trojice festivalových koncertů je již téměř vyprodaná. Zážitek slibují i koncerty v druhém festivalovém týdnu od 27. do 29. července. Na nádvoří Chodovské tvrze se například objeví mobilní varhanní pozitiv. Nejcennější nástroje zahrají 28. července na koncertu Slavné housle pražského hradu. Ty získal Jaroslav Svěcený výjimečně ze soukromých sbírek pro natočení DVD a koncert na Tvrzi je unikátní možností vidět mistrovské nástroje naživo zblízka.

„Předposlední festivalový koncert 28. července bude opravdovým hudebním svátkem – zazní totiž projekt Slavné housle Pražského hradu.V krásných skladbách italského, českého a německého baroka se rozezní unikátní kolekce pražských houslí 18. a 19. století, které se dosud nacházejí v soukromých sbírkách. To, že na historické housle budeme moci i hrát je naprosto výjimečné, v den koncertu se nástroje vyzvedávají z bankovního trezoru a po koncertě se do něj opět vrací," zdůrazňuje houslista Jaroslav Svěcený.

Festival se každoročně koná za podpory Městské části Praha 11, na jejímž území se Chodovská tvrz nachází. „Festival Tóny Chodovské tvrze je vyvrcholením hudební sezóny pro řadu lidí na Jižním Městě, i pro mě," říká starosta městské části Praha 11 MgR. Dalibor Mlejnský.

Vstupenky na Tóny Chodovské tvrze jsou v prodeji na pokladně Chodovské tvrze a v síti Ticketpro. V případě špatného počasí je zajištěna „suchá varianta" koncertů festivalu v sále KC Zahrada. K němu diváky v případě potřeby dopraví od Chodovské tvrze autobusy.www.chodovskatvrz.cz

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 21.06.2024

Svátek má Alois

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz