Koncert na Toulcově dvoře - Pětník a Tó Víš

04.06.2011 12:07

Dne 9.6.2011 se uskuteční další koncert letošní sezóny. Od 19.00 vystoupí na podiu na nádvoří Toulcova dvora kapely Pětník a Tó Víš. Zdravá jídelna Toulcův dvůr pro vás opět zprostředkuje občerstvení. Srdečně zveme všechny přátele hudby!

Pětník

Vznikli jsme v roce 1999 jako pětičlenná (odtud název Pětník) acapelová skupina. Zpíváme vlastní úpravy písní z oblasti jazzu, swingu, popu, folku i dalších žánrů, a to především v češtině. Většinu našeho repertoáru tvoří písně převzaté, ovšem máme i několik vlastních písní nebo textů k cizím písním.

Od jiných acapelových skupin se lišíme originalitou našich aranžmá, díky níž si můžeme stavět svůj repertoár podle toho, co nám připadá zajímavé, a ne podle toho, k čemu kdo sežene noty. Vycházíme z toho, že se posluchač především rád pobaví a zasměje, jen menšina přijde na koncert obdivovat složité harmonie.

Vedle živých vystoupení je nás možné slyšet i na našich nahrávkách. Kromě několika demonahrávek jsme v roce 2004 natočili a ve vydavatelství Good Day Records vydali plnometrážní CD V botách snů, během roku 2010 připravujeme druhé řadové album.

V roce 2001 jsme na největším tuzemském folkovém festivalu Zahrada získali diváckou cenu Krteček. V soutěžní části Porty jsme v roce 2010 získali Diváckou portu (v mezinárodním finále) a malou Interpretační portu (v národním finále). K tomu jsme v předchozích letech přidali čtyři finálové účasti.

Tó Víš

Tak tenhle kačerovskej band byl založenej plus mínus někdy v roce 1993 a vzniknul z prapůvodního tria školník, hrobník, Kostelník. Měli dvě kytary, z toho jeden byl Pepy památeční Les Paul, foukací harmoniky a housle.

Později se přidali i další muzikanti, Jirka Sedlák na pětistrunné bendžo, kterej v podstatě nechtěně dal kapele jméno ééééééoé oééé, Pepa Šroubek na housle a tamburínu, Ota Maleček se školeným profesorskym hlasem a následně i baskytarou. Nutno připomenout, že soubor míval svého času i několik zpěvaček.

Zprvu se zkoušelo v hospodě U Průšů. Tím jejich muzicírování získávalo takových kvalit, že už nemělo cenu dále bavit jen hosty restaurací a tak se členové rozhodli přihlásit do soutěže Trampská Porta. Když se pořadatel zeptal jaký že má zapsat název kapely, nechal se slyšet Jirka Sedlák, kterej tak mimochodem odpovídal na většinu otázek když si nevěděl rady, nebo když si nebyl jistej a houknul na chlápka s páskou na rukávu."Tó víš."

Neví se zcela přesně, kdy dorazil na zkoušku už do školy na Na Líše Tomáš Soukup, kterej do tělesa přidal bicí. Kvůli přestávce ho vzápětí na sesli vystřídal Michal Šroubek, zvanej Bůček. To už na basu začal s kapelou hrát synek chodskýho Psohlavce Jarda Zmij kamarády zvaný Bohušu. Po odchodu Pepy hrobníka byl opět přizván Tomáš, ovšem už jako hráč na kytaru. Tak se osazenstvo kapely promíchávalo a hnětlo až z původních sestav zůstal školník se svou kytarou, Jarda, Michal a Tomáš. Chlapci hráli kde se dalo. Po zábavách, svatbách, křtinách a jinejch vyvedenejch večírcích. Muzika, kterou vytvářeli začala pomalu z folk a country stylu přecházet v poměrně říznej country-bigbít.

Tó víšáci se vraceli utrmácení ze štací v brzkých ranních hodinách a to jim zůstalo dodnes. Bod zlomu nastal po domluvě s Petrem školníkem, že bude s kapelou vystupovat jen příležitostně. Do již zmíněného restaurantu U Průšů docházel celkem pravidelně dentista Míra Horešovský, přezdívanej Zoubek alias Mirdžáno, kterej taky rád provozoval živou a spontánní hudbu. Se zbytkem bandy si natolik padli do vočí, že už nic nebránilo spojit své hudební cejtění. Poté už byl jen vyměněn, celkem účelně, Bůček za Petra Kozla Soukupa a v týhle sestavě, přátelé, vržou dodnes.

Upozornění: Parkujte prosím na parkovištích mimo areál Toulcova dvora
S sebou: Dobrou náladu, peníze na vstup, na pivo a na klobásku.
Vstupné: 75 Kč
Rodinné vstupné:
Vhodné pro: Všechny bez rozdílu vah

Autor: TZ: Toulcův dvůr

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 19.06.2024

Svátek má Leoš

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz