Koncerty v Praze - Jazzová kytara Rudyho Linky rozvlní městskou knihovnu 3.11. 2010

27.10.2010 23:39

Rudy Linka, frontman jedné z nejlepších jazzových formací na newyorské scéně, vystoupí se svou skupinou Rudy Linka Trio na pódiu velkého sálu Městské knihovny v Praze ve středu 3. listopadu. Do Prahy skupina zavítá ve složení Heyden Hawkins – bicí, Chris van Beest – - kontrabas a samozřejmě Rudy Linka – kytara v rámci svého evropského turné Area Code 212.

Rudy Linka Trio

Číslovka 212 odkazuje k současnému působišti jazzmena – New Yorku. 212 je telefonní předvolba Manhattanu kde také většina skladeb, které na koncertě zazní, vznikla. Souvislost s telefonem a komunikací mezi lidmi není čistě náhodná, pro kytaristu Rudyho Linku je totiž komunikace mezi hudebníky, ale i mezi hudebníky a publikem tím nejdůležitějším.

Rudy Linka se narodil v Praze, na začátku 80. let emigroval do Švédska, kde potkal amerického baskytaristu Reda Mitchella a začal s ním spolupracovat. V roce 1986 se přestěhoval do USA, do New Yorku. Na svém kontě má dvanáct alb a je považován za jednoho z nejlepších světových jazzových kytaristů.
Stále se však vrací do České republiky, nejen na svou chalupu na Šumavě, ale také aby se věnoval festivalu Bohemia Jazzfest, který v roce 2005 založil a kterému je prezidentem. (Letošní ročník proběhl v červenci na náměstích sedmi měst České republiky s velkým úspěchem.) A na Čechy vzpomíná i za vodou, jak dokumentují názvy jeho alb jako News from Home, Czech it Out nebo Always Double Czech!

Rudy Linka Trio: 3. listopadu 2010, 19:30
Městská knihovna v Praze
Ústřední knihovna (Mariánské nám. 1, Praha 1), velký sál
Vstupné: 280 Kč
Rezervace vstupenek: kultura.mlp.cz
Rudy Linka Trio:
http://www.youtube.com/watch?v=Ol59f9U-Zh0  (2008, Archa, Praha)
 

 

 

Autor: TZ: Městká knihovna Praha

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 21.06.2024

Svátek má Alois

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz