Malostranská Beseda - Iva Marešová a 999 s hostem Vojtěchem Dykem, 14.11.2010

09.11.2010 06:25

Iva Marešová, křehká blondýnka se silným hlasem, se narodila ve znamení kozoroha. Hudbě se začala naplno a profesionálně věnovat, když se stala spoluzakladatelkou kapely Deset očí, která však v dubnu roku 2007 ukončila svou činnost. Iva se tak naplno věnovala muzikálu a hudbě Michala Pavlíčka.

Iva Marešová

Prošla muzikály Excalibur, Obraz Doriana Graye, Božena Němcová nebo Dáma s kaméliemi, které můžeme vidět v divadle TaFantastika. Není tomu tak dávno, co se dala dohromady s kapelou 999 a vrací se tak k jemnějším melodickým rytmům. Hudba ve stylu rock – folk – akustika Ivě a jejímu hlasovému projevu velmi sluší, tím víc, když "patronem" jejího projektu se stal významný kytarista a hudebník Michal Pavlíček a propůjčil Ivě s kapelou několik svých písniček.

Iva s kapelou vydala debutové CD Na křídlech koní, jehož křest proběhl 28. října 2008 v divadle v Celetné, a to nejen za účastí mnoha nadšených diváků, ale také doprovodných hostů, kteří zahráli nebo zazpívali společně s Ivou a kapelou (Vojtěch Dyk, Václav Noid Bárta, Michal Pavlíček).

Kapela je mimo Ivy sestavená z muzikantů, kteří za sebou mají bohaté hudební zkušenosti a jejichž jména jsou spojována s výraznými počiny na hudebním poli Michael Vašíček, Jaroslav Friedl , Karel Macálka, Jíra Meisner a Petr Toman.

MALOSTRANSKA BESEDA
Malostranske namesti 21
118 00 Praha 1

e-mail: kralovsky@malostranska-beseda.cz
web: www.malostranska-beseda.cz

Autor: TZ:Malotranská beseda

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 21.06.2024

Svátek má Alois

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz