SUPER BLUES NIGHT: WANDA JOHNSON & SHRIMP CITY SLIM BLUES BAND (usa/pl) – Blues sklep 30. 7. 2009, 21.00

26.07.2009 18:20

První (ale ne poslední) letošní koncert pod hlavičkou SUPER BLUES NIGHT, ve kterém se Vám představí americká zpěvačka Wanda Johnson a její americko-polský Shrimp City Slim Blues Band.

SUPER BLUES NIGHT: WANDA JOHNSON & SHRIMP CITY SLIM BLUES BAND (usa/pl) – Blues sklep 30. 7. 2009, 21.00

Nadšené recenze – hodnocení koncertů a přehled nahrávek hovoří o „novém hlasu soulu a blues z Jižní Karolíny“. Právem. Wanda Johnson (1963) se sice na hudební scéně pohybuje už od začátku 90. let, na plný úvazek se však zpěvu začala věnovat až ve druhé polovině dekády a albově debutovala teprve roku 2003. Od začátku se nespokojuje jako řada jejích kolegyň pouze na kopírování vzorů prostřednictvím interpretace bluesových a soulových standardů, nýbrž jde „s kůží na trh“ i jako autorka či spoluautorka svého hlavního uměleckého partnera, pianisty Garyho Erwina, říkajícího si Shrimp City Slim.

Wanda Johnson má za sebou kromě častého koncertování ve Spojených státech také účast na prestižních festivalových pódiích (Chicago, Pocono ad.), tři evropská turné a stejný počet vydaných alb: Call Me Miss Wanda, Natural Resource a Hold What You Got, jež vyšlo v r. 2008. Blues club
I když bývá přirovnávána na jedné straně třeba k Irmě Thomas, na straně druhé k Norah Jones, její projev je zcela osobitý a recenzenti jejího vystoupení na Chicago Blues Festivalu v roce 2007 ji označili za největší překvapení této klíčové události každoročního bluesového dění.

Partneři koncertu jsou společnost KPZ ELECTRONICS, s.r.o. a POLSKÝ INSTITUT V PRAZE.

www.bluessklep.cz

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz