Jazz 2009 Tony Viktora Group jazz – blues sklep, sobota 15. 8. 2009, 21.00

10.08.2009 21:07

Antonín Viktora, člen legendárních kapel „Jazz Sanatorium“ Luďka Hulana a „SHQ“ Karla Velebného, hraje nyní s vlastním bandem jazzové standardy, latinu a blues ve svém nezaměnitelném podání. „Jeho muzika má duši“, říkají jeho příznivci.

Jazz 2009 Tony Viktora Group jazz – blues sklep, sobota 15. 8. 2009, 21.00

Bio:

TONY – Antonín Viktora  / Vikin /   * 28. 5. 1943 v HodoníněJako kluk se kdysi vydal do Prahy za jazzem. Jediným zavazadlem byla kytara. První obživu našel u kaskadéra Zdeňka Srstky mezi řemeslníky jeho party na Strahově. Střechu nad hlavou mu nabídl kamarád a spoluhráč Tomáš Kleník. Z rodného Hodonína si přivezl slovácký dialekt, kterého se ani po téměř čtyřiceti letech pobytu v Praze nezbavil. A taky pevnou víru v melodické hraní, která dodnes nezapře odkud přišel. Jeho hraní v pražských jazzových klubech se nedalo přeslechnout. Brzy se dostal do té nejlepší společnosti. Jazzové Sanatorium Luďka Hulana i SHQ Karla Velebného byly tou nejlepší muzikantskou universitou. Pro zkušené, všestranné a renomované mistry jazzu byl nespoutaný živel Tony osvěžením.

V průběhu několika let se stal v československé jazzové vinotéce nezaměnitelnou a chuťově vyzrálou značkou. Hrál na kytaru v těch nejrozmanitějších sestavách od duet po bigbandová seskupení. CD „Tony" je nepatrnou výsečí širokého muzikantského záběru a vlastně jediným representativním, kompaktním záznamem jeho jazzové hry.

 
Nejvíce si svého hraní stejně užívá v přímem kontaktu s publikem, v jazzových klubech a při živém koncertování. Je typem muzikanta, který hraje pro lidi. Má je rád a pro svou hru je potřebuje. Ruší hranice mezi jevištěm a hledištěm. Svojí hrou si s lidmi vlastně povídá. Tak jako každý správný přírodní úkaz je i Tony Viktora nepředvídatelný a neopakovatelný­.Takže chcete-li si Tonyho připomenout, pusťte si CD 2009.Chcete-li si jeho hru i jeho samotného užít, bežte tam kde právě hraje. Jazz 2009.

www.bluessklep.cz

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 21.06.2024

Svátek má Alois

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz