Pitomá kavárna - Barack Obama, Dmitrij Medvěděv a Pán pixelů

15.04.2010 21:55

Provokatér Teo Adamy vystavuje v Pitomé kavárně. Amatérský grafik, známý pod přezdívkou aTeo, vystavuje své fotokoláže v pražské Pitomé kavárně. Do konce letošního května bude v prostorách kavárny vystaveno několik desítek obrázků, které návštěvníci mohou znát z internetu.

Pitomá kavárna -  Barack Obama, Dmitrij Medvěděv a Pán pixelů

Fotomontáže z dílny aTea jsou úsměvné a jiné navíc provokativní, respektive provokující k polemice. I když v jeho tvorbě najdeme romantické výjevy, většinou se autor trefuje do politiků. "Kromě svých internetových stránek jsem nikdy nikde nic nevystavoval. Když jsem dostal nabídku prezentace v Pitomé kavárně, přišlo mi to jako geniální nápad," říká Teo Adamy a dodává: "Pokud někoho svými fotoparodiemi naštvu či pobouřím, je mi to celkem jedno, jsem na podobné reakce zvyklý. Ale doufám, že budou převažovat ti, které alespoň pobavím a třeba i donutím k zamyšlení. Pak bych možná měl sám ze sebe o trochu méně pitomý pocit."

Teo Adamy se živí jako ekonom, grafika je jen jeho koníčkem, ale uznání sklidil i od lidí z oboru - například od Vladimíra Kokolii, někdejšího kandidáta na rektora AVU, spisovatele Ondřeje Neffa nebo od fotografa Jana Saudka. Slovenský satirik Milan Markovič, se kterým spolupracoval, pro něj vymyslel titul Pán pixelů.

Vítejte v Pitomé kavárně!
Preslova 3,
Praha 5 - Smíchov
150 metrů od Anděla
www.pitomakavarna.cz

Autor: TZ Pitomá kavárna

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz