Soutěž - Ochutnejte Prahu 6

03.03.2011 14:38

Praha 6 se účastní soutěže Jak chutná Praha se svým produktem Šest pochoutek Prahy 6. Ten dokáže podráždit chuťové pohárky dobrotami, které se k Praze 6 vztahují. Cílem soutěže je napomoci znovuobnovení pozapomenutého gurmánského a gastronomického věhlasu, kterému se Praha v minulosti těšila.

Ochutnej Prahu 6

Lahodné Hanspaulské víno připomíná vinice, které kdysi lemovaly stráně Hanspaulky, chuťovkou je Ovenecký sýr s odkazem na Bubeneč, které se kdysi říkalo Ovenec právě proto, že se zde chovaly ovce.

Coby hlavní chod je možné servírovat Střešovické taliány, vyráběné ještě podle staré československé státní normy. Jde o výrobek z vepřového masa, který se vaří, ale neudí, a jeho výroba trvá zhruba týden. Vypadá jako větší buřt. Před konzumací se půl hodiny ohřívá, pak se podává s křenem a hořčicí.

K masu lze zakousnout propečený Vořechovský rohlík z Ořechovky, který je vyhlášený svou chutí po celé Šestce. Celé se to zapijí Klášterním pivem. Sladkou tečku mohou představovat Petřinské buchty se speciální voňavou náplní.

"Ke správnému gurmánskému zážitku nepatří pouze chuť a vzhled samotných dobrot, ale také práce personálu. Jinými slovy: Nejde pouze o to, co jíme, ale také od koho to jíme," zdůvodňuje s nadsázkou mluvčí Prahy 6 Martin Šalek existenci dvou typických zástupců městské části v roli obsluhujícího personálu.

"Pro správnou konzumaci Šesti pochoutek Prahy 6 je proto ideální, když pochoutky servíruje stevardka a mnich. Praha 6 má totiž dva mezinárodně uznávané symboly – letiště a klášter," dodává.

Cílem soutěže Jak chutná Praha je napomoci znovuobnovení pozapomenutého gurmánského a gastronomického věhlasu, kterému se Praha v minulosti těšila. Až do konce března může každý zaslat recepty z dob, kdy byla v Praze nejběžnější ryba losos a candát a na talířích nechyběli šneci nebo chřest.

Soutěž chce znovuobjevit jídla, která se úplně vytratila z českých kuchařek a pomalu se vytrácejí i z našich pamětí. Soutěž pořádá Pražská informační služba, Pražský kulinářský institut a Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

msalek@praha6.cz
Martin Šalek
tiskový mluvčí
www.praha6.cz
220 189 957
Městská část Praha 6


 

 

Autor: TZ: Městská část Praha 6

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Ochutnej Prahu 6

Ochutnej Prahu 6


Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz