Píseň Imagine zaplní Václavské náměstí, buďte u toho!

20.10.2009 18:05

Co dokáže propojit 93 zemí světa? Co dokáže spojit tisíce organizací všech kultur a národností a aktivovat miliony dobrovolníků, kteří dennodenně pořádají desítky akcí ve všech světových městech?

A co dokáže přimět tisíce Čechů, aby společně na Václavském náměstí zazpívali Lennovovo Imagine? Za vším stojí jeden společný hlas Světového pochodu za mír a nenásilí, jedinečné mezinárodní akce, která přijde začátkem listopadu i do Česka.

Světový pochod za mír a nenásilí je mezinárodní akce, jejímž smyslem je dát prostor všem, kdo nejsou spokojeni se současnou násilnou situací ve světě a chtějí pro změnu k lepšímu také něco udělat. Pochod vyšel 2. října z Wellingtonu na Novém Zélandu a během tří měsíců projde téměř celý svět a dojde až do Argenity, kde bude 2. ledna 2010 zakončen.

Do Prahy přijde Světový pochod v neděli 1. listopadu a u této příležitosti proběhne řada akcí. Největší bude multikulturní MÍR party na Václavském náměstí – v úterý, 3.listopadu od 17hodin, na kterou jste všichni zváni. Společně se zde pokusíme o vytvoření nového světového rekordu v karaoke s písní Imagine. Poté proběhne multikulturní průvod Prahou ve stylu karnevalu v Riu a na závěr vypustíme thajské lucerny přání, které již Prahu zaplavily v rámci akce Light the future 2. října a měly velký úspěch. V rámci pochodu proběhne v ČR také konference v Senátu Parlamentu ČR, 2.11. od 9hodin.

Záměrem pochodu je odstranění jaderných zbraní, postupného snížení počtu konvenčních zbraní a podpisu mezinárodních smluv o neútočení. Dále také dosáhnout toho, aby se vlády států zřekly války jako platného způsobu řešení konfliktů. Dalším důležitým cílem je uznat a oslavit to nejlepší ze všech rozmanitých kultur a národů na Zemi.

Videopozvánka: http://www.youtube.com/watch?v=bfssBDvBbGI

Autor: zne

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k tipu - váš názor nás zajímá

 

Tipy čtenářů

Staňte se redaktory našich stránek a přidejte svůj tip

Nástroje

Odebírejte naše RSS RSS kanál

Dnes je 19.06.2024

Svátek má Leoš

Citát pro dnešní den

Komerční sdělení

Získejte novou profesi !

Nabízíme poslední volná místa v masérském kurzu


www.sweb.cz

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

2008 – 2009 © Prague Tip | Prohlášení o přístupnosti | Webmaster: c10.cz